#Magyar Rektori Konferencia






Új korszak kezdődött az egyetemi oktatásban is
 

Új korszak kezdődött az egyetemi oktatásban is

Normál oktatási rendre készülnek ősztől az egyetemek, már ahol gondolkodnak ezen, a többség ugyanis egyelőre a vizsgák és diplomavédések biztonságos lebonyolítására fókuszál. A karanténidőszak alatti távoktatást többen pozitívan értékelték, és jelezték, egyes elemeit érdemes lesz megtartani, de a rendkívüli szemeszter sikerességét a vizsgákon elért eredményeken lehet majd lemérni.



ELTE Zrt.:
 

ELTE Zrt.: "A vállalati forma meg is ölheti a felsőoktatást"

Minden eddiginél jelentősebb átalakítás vár a felsőoktatásra, ami egyetembezárásokkal, tandíjjal, hallgatók kiszorulásával járhat. Az állam ugyanis hátrébb lépne, csak "megrendelő" lenne. Az államilag támogatott képzéseket felváltják az intézeti ösztöndíjprogramok.

Windisch Judit Windisch Judit

Itt a rektorok várva várt nyilatkozata a CEU-ról
 

Itt a rektorok várva várt nyilatkozata a CEU-ról

A Magyar Rektori Konferencia előre közli, hogy politikai vitában nem akar részt venni, közvetítő szerepet azonban vállal, illetve javasolja, hogy a CEU-ra írt törvénynek való megfelelés határidejét tolják ki. Az egyetemi vezetők szerint "az országot érintő negatív megítélés már olyan mértéket ölt, ami a magyar felsőoktatás nemzetközi kapcsolataira is negatív hatással lehet".

hvg.hu hvg.hu



 

"Heti 20-30 oktatót bocsátunk el" - kényszervágás az egyetemeken

Van, ahol már megkezdődtek az elbocsátások a felsőoktatást érintő megszorítások miatt, máshol a csoportos létszámleépítés előkészítése zajlik. Van, ahol a dologi kiadások 80 százalékos csökkentését írták elő, egy budapesti intézményben ingyenmunkára kértek fel kollégákat. Ebben a helyzetben ül össze a Felsőoktatási Kerekasztal, miközben a miniszter egy tárgyaló szerint „rosszul viseli a kritikát”. Balog Zoltán szerint a Felsőoktatási Kerekasztalon áttekintik a problémát.

hvg.hu hvg.hu